• SHOP
  • CLUB
Prøv premium konto
0
Min garage
Tilføj køretøj
0
Vare(r) #87-3434
0,00 kr.
Din indkøbsvogn er tom
Dette giver dig bedre mulighed for at købe et produkt, der er kompatibelt med dit køretøj
KAN DU IKKE FINDE DIN BIL I KATALOGET?

BREMBO P 06 035 Bremseklodser til BMW 1-serie, 3-serie Forberedt til slidindikator, med stempelklips, uden tilbehør

Varenummer: P 06 035 EAN: 8020584050354
Anmeldelser - 12
Beskrivelse
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Slidindikator kontakt: Forberedt til slidindikator
  • Tillægsartikel / Yderligere info.: uden tilbehør
  • Bremsesystem: Teves
  • Tykkelse [mm]: 18
  • Højde [mm]: 57
  • Bredde 2 [mm]: 149
  • Bredde 1 [mm]: 150
  • VFA-nummer: 23935, 23999
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: med stempelklips
  • Varenummer: P 06 035
  • Vores pris: 353,59 kr.
  • Mærket: BREMBO
  • EAN nummer: 8020584050354
  • Monteringsside: Disse karakteristika varierer afhængig af bilmodellen.
  • Stand: Helt ny
BREMBO
Brugsnumre: BREMBO 23935, BREMBO 23999, BREMBO 8347D1228, BREMBO D1228 8347, BREMBO D12288347
På lager
353,59 kr.

Pris inkl. 25 % moms

ekskl. leveringsomkostninger

Tilføj til ønskeliste
Autodoc Plus til BREMBO 23935
Få mere at vide
Kompatibilitet med personbiler
ОЕ nummer

OE reference numre kompatible med det originale reservedelsnummer:

BREMBO 34116769951 Bremseklodser

Fuldt ud tilsvarende alternativer

-47%
RIDEX 402B0334 Bremseklodser billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Monteringsside: foraksel
  • Slidindikator kontakt: Ekskl. slidadvarselskontakt
  • Tykkelse [mm]: 17,8
  • Højde [mm]: 57,6
  • Højde 2 [mm]: 57,6
  • Bredde [mm]: 149,4
  • Bredde 2 [mm]: 150,2
  • Tykkelse / dimension 2 [mm]: 17,8
  • VFA-nummer: 23935
  • Vægt [kg]: 1,7
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: med anti-knirke-plade
  • Varenummer: 402B0334
  • Vores pris: 218,00 kr.
  • Mærket: RIDEX
  • EAN nummer: 4059191323579
  • Stand: Helt ny
Detaljer
RIDEX 402B0334 Bremseklodser foraksel, Ekskl. slidadvarselskontakt, med anti-knirke-plade
Varenummer: 402B0334
VUP

415,50 kr.
218,00 kr.
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
A.B.S. 37436 Bremseklodser billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Slidindikator kontakt: Forberedt til slidindikator
  • Bremsesystem: ATE
  • Højde 1 [mm]: 57,2
  • Højde 2 [mm]: 57,2
  • Bredde 2 [mm]: 149,5
  • Bredde 1 [mm]: 150,2
  • Tykkelse / dimension 1 [mm]: 17,6
  • Tykkelse / dimension 2 [mm]: 17,6
  • Vægt [kg]: 1,58
  • Varenummer: 37436
  • Vores pris: 135,74 kr.
  • Mærket: A.B.S.
  • EAN nummer: 8717109348088
  • Stand: Helt ny
Detaljer
A.B.S. 37436 Bremseklodser Forberedt til slidindikator
Varenummer: 37436
135,74 kr.
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
FEBI BILSTEIN 16531 Bremseklodser billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Monteringsside: foraksel
  • Slidindikator kontakt: Forberedt til slidindikator
  • Længde [mm]: 150,3, 149,4
  • Bredde [mm]: 57,6
  • Tykkelse / dimension 1 [mm]: 17,3
  • Checkmærke: ECE R90 Approved
  • Vægt [kg]: 1,541
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: med stempelklips
  • Varenummer: 16531
  • Vores pris: 220,21 kr.
  • Mærket: FEBI BILSTEIN
  • EAN nummer: 4027816165316
  • Stand: Helt ny
Detaljer
FEBI BILSTEIN 21925 Bremseklodser foraksel, Forberedt til slidindikator, med stempelklips
Varenummer: 16531
220,21 kr.
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
ABE C1B022ABE Bremseklodser billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Monteringsside: foraksel
  • Slidindikator kontakt: Ekskl. slidadvarselskontakt
  • Bremsesystem: ATE
  • Tykkelse [mm]: 17,5
  • Højde [mm]: 57,5
  • Højde 2 [mm]: 57,5
  • Bredde [mm]: 149,5
  • Bredde 2 [mm]: 150
  • Producentbegrænsning: ATE
  • Varenummer: C1B022ABE
  • Vores pris: 220,89 kr.
  • Mærket: ABE
  • EAN nummer: 5900427187467
  • Stand: Helt ny
Detaljer
ABE C1B022ABE Bremseklodser foraksel, Ekskl. slidadvarselskontakt
Varenummer: C1B022ABE
220,89 kr.
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
DELPHI LP1925 Bremseklodser billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Slidindikator kontakt: Forberedt til slidindikator
  • Tillægsartikel / Yderligere info.: uden tilbehør
  • Bremsesystem: Continental
  • Højde 1 [mm]: 57,5
  • Højde 2 [mm]: 57,6
  • Bredde 2 [mm]: 150,1
  • Bredde 1 [mm]: 149,6
  • Tykkelse / dimension 1 [mm]: 17,8
  • Tykkelse / dimension 2 [mm]: 17,8
  • VFA-nummer: 23935 23999 23977
  • Checkmærke: E1 90R-01881 / 1211
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: med anti-knirke-plade
  • FMSI-kode: D1228-8347
  • Friktionsbelægningsmateriale: Low-Metallic
  • Varenummer: LP1925
  • Vores pris: 226,83 kr.
  • Mærket: DELPHI
  • EAN nummer: 5012759360033
  • Stand: Helt ny
Detaljer
DELPHI 23935 Bremseklodser Forberedt til slidindikator, med anti-knirke-plade, uden tilbehør
Varenummer: LP1925
226,83 kr.
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
JP GROUP 1463601010 Bremseklodser billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Mængdeenhed: Akselsæt
  • Monteringsside: foraksel
  • Slidindikator kontakt: Forberedt til slidindikator
  • Bremsesystem: Teves
  • Tykkelse [mm]: 17,8
  • Højde 1 [mm]: 57,8
  • Højde 2 [mm]: 57,8
  • Bredde 2 [mm]: 149,3
  • Bredde 1 [mm]: 150,1
  • Varenummer: 1463601010
  • Vores pris: 232,02 kr.
  • Mærket: JP GROUP
  • EAN nummer: 5710412251116
  • Stand: Helt ny
Detaljer
JP GROUP 1463601010 Bremseklodser foraksel, Forberedt til slidindikator
Varenummer: 1463601010
232,02 kr.
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
Største fordele ved P 06 035 BREMBO bremseklodser

Bremsesystem: Teves, Slidindikator kontakt: Forberedt til slidindikator, VFA-nummer: 23935-23999

Bremseklodser BREMBO 23935

De er udstyret med særlige mellemlæg der modvirker hvinende bremser.

Takket være dette absorberes lyd effektivt til glæde for alle både i og uden for bilen.

BREMBO P06035 Bremseklodser

De har en mekanisme til hurtig og enkel afmontering.

Dette forsimpler monteringen meget.

BREMBO 23999 - Bremseklodser

Komponenterne udsættes for varmebehandling i fremstillingsprocessen.

Af denne grund fungerer delene effektivt ved selv ekstreme temperaturer.

Bremseklodser BREMBO P06035

De har en stabil friktionsfaktor ved såvel lave som høje temperaturer.

De udmærker sig ved overlegen ydelse.

BREMBO 8347D1228 Bremseklodser

De er fremstillet af afslibningsresistente materialer.

Et særligt friktionsmateriale Ferodo FM1000.

Bremseklodser BREMBO 8020584050354

Støbt indsprøjtningsteknologi anvendes i produktionen.

Dette sikrer en tæt forbindelse mellem bremseklods og friktionsbelægning.

Bremseklodser BREMBO

Brembo bremseklodser står for topkvalitet og effektivitet. I deres produktionsproces anvender den italienske producent Brembo S.p.A., som blev grundlagt i 1961, egne innovative løsninger og teknologier som også bruges i fremstillingen af komponenter til racerbiler.

Autodoc online workshop Gør-det-selv bilreparation
Sådan udskifter du bremseskiver foran og bremseklodser foran på BMW 3 E90 GUIDE | AUTODOC
Hvordan udskiftes bremseklosser bag til BMW 1-serie E82 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseklosser foran til BMW 1-serie E82 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseklosser foran on BMW 330i 3 (E92) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]

Bremseklodser Guide/Trin for trin vejledning til reparation og udskiftning

Bremseklodser BREMBO P 06 035 : Erfaringer og evaluering

Har du tidligere købt dette produkt fra AUTODOC: BREMBO Bremseklodser P 06 035?

Bedøm venligst produktet

Tilføj fotos eller videoer til din anmeldelse
Tilføj filer
4
Denne vare blev bedømt af 12 kunder
0 stjerner 5 stjerner
Sådan beregnes stjernebedømmelsen

Kundeanmeldelser og stjernebedømmelser hjælper vores kunder med at få mere at vide om et produkt og beslutte, om det er værd at købe. En kompleks algoritme bruges til at beregne stjernebedømmelsen, idet der tages hensyn til, hvor lang tid siden anmeldelsen blev lavet, om varen faktisk blev købt i AUTODOCs onlinebutik, og om den blev returneret eller ej.

Sådan verificerer vi anmeldelser

Tagget "verificeret køb" tillader dig at finde anmeldelser fra kunder, der rent faktisk har købt den pågældende vare fra AUTODOCs webshop. Mærket "verificeret køb" gælder for anmeldelser af varer, der er købt fra den samme konto, som anmeldelserne blev indsendt fra. Vi anser stadig anmeldelser uden "verificeret køb"-mærket for at være vigtige, men vi kan ikke garantere, at de varer der er beskrevet i sådanne anmeldelser, er købt i AUTODOCs webshop.

FAQ — Spørgsmål og svar fra kunder

0 spørgsmål
Spørgsmål om BREMBO Bremseklods P 06 035?
Hvis du stadig har yderligere spøgsmål om produktet, eller hvis du ønsker detaljeret information om produktet. Du kan kontakte os direkte her, med dit specifikke spørgsmål!
For at stille dine spørgsmål udfyld venglist alle felter!
Indtast dit stelnummer (VIN) så vi kan behandle din forespørgsel hurtige

Populære opslag

Betalingsmetoder:
Betal med PayPal — Betal hurtigt og sikkert for 8347D1228 BREMBO Bremseklods 8020584050354
Mastercard — betalingsmetoder til 23999 BREMBO Bremseklodser P06035 til BMW 1-serie, 3-serie
Betal hurtigt og nemt med Visa BREMBO Bremseklodssæt 23935, 23999 til BMW 1-serie, 3-serie
Betal efter levering af BREMBO Bremseklodser EAN 8020584050354
Bremseklodssæt D12288347 BREMBO P 06 035 køb på kredit — nemt og uden besvær online
Køb mærke bildele i høj klasse med OEM, med forudbetaling eller betal ved levering

Ønsker du og lære mere om BREMBO Bremseklodssæt?

Læs Bremseklodser P06035 FAQ og kundeanmeldelser!

Brug for hjælp? Kontakt os

Forsendelsesmetode:
Bremseklods 8020584050354 Pålidelig og sikker levering med DHL
Modtag Bremseklodssæt 23935, 23999 fra UPS
Klodser P 06 035 leveret pålideligt til din dør af GHS

Hver ordre fra 1300 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark. Hvis den samlede ordre er på mindre end 1300 kr., vil forsendelses-omkostninger være 79,00 kr.

  • 14 dages returret
    14 dages returret
  • Safe Order 200 dage til
    Sikker bestilling 200 dage
  • Sikre betalinger
    Sikre betalinger
  • Gratis levering
    Gratis levering
BREMBO P 06 035: reservedele med lignende karakteristika
A.B.S. 37436
135,74 kr.* Prismatchgaranti
AKRON-MALÒ 1050021
ATE 13046072152
AUGROS 55416168
BENDIX 510506
BENDIX 573138
BOSCH 0986494096
BRECK 239350070100
EUROBRAKE 5502221531
EUROREPAR 1623053880
EUROREPAR 1681258380
GIRLING 6116252
HELLA PAGID 355011281
ICER 181698
JURID 573138D
JURID 573138J
293,90 kr.*
KAWE 038460
LPR 05P1250
MAGNETI MARELLI 363700201446
MASTER-SPORT GERMANY 13046072152NSETMS
MAXGEAR 190863
METELLI 2206400
METZGER 038460
METZGER 1170177
278,04 kr.*
MEYLE 0252393517
NK 221531
419,06 kr.*
OPTIMAL 12257
REMSA 038460
ROADHOUSE 238460
STELLOX 395060SX
SWAG 20916531
TEXTAR 2393501
476,07 kr.*
VALEO 302050
248,75 kr.*
VALEO 598700
341,62 kr.*
VILLAR 6261250
ZIMMERMANN 239351751
sbs 1501221531
*Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger