• SHOP
  • CLUB
Prøv premium konto
0
Min garage
Tilføj køretøj
0
Vare(r) #
0 kr.
Din indkøbsvogn er tom
Dette giver dig bedre mulighed for at købe et produkt, der er kompatibelt med dit køretøj
Vælg bilmærke
Vælg bilmærke
Øvrige
Beklager, der blev ikke fundet nogen match til din forespørgsel
KAN DU IKKE FINDE DIN BIL I KATALOGET?

ZIMMERMANN 470.1.30049 Bremsekaliber til RENAULT MEGANE, CLIO, SCÉNIC venstre foraksel, uden holder

Varenummer: 470.1.30049 EAN: 4250238774297
Indsend anmeldelse
Beskrivelse
  • Monteringsside: ZIMMERMANN 470.1.30049 venstre forakselvenstre foraksel
  • Calipertype: Type 1. kaliper
  • Ombytningsdel
  • Tillægsartikel / Yderligere info.: uden holder
  • Modsvarende del til den modsatte side: 470.2.30049
  • Boringsdiameter [mm]: 54
  • til bremseskivediameter [mm]: 280
  • Varenummer: 470.1.30049
  • Vores pris: 868,99 kr.
  • Mærket: ZIMMERMANN
  • EAN nummer: 4250238774297
  • Stand: Renoveret
Brugsnumre: ZIMMERMANN 470.1.30049
-29%
sammenlignet med vejl. pris 1.223,89 kr.

868, 99 kr.

Pris inkl. 25 % moms

ekskl. leveringsomkostninger

Vis alternativer
Tilføj til ønskeliste
Returner artikel + 288,75 kr. depositum (inkl. 25% moms) Tilbagebetales til kunden ved returnering af den brugte del
Sikkerheds- og produktinformationer

Køb tilgængelige alternativer

RIDEX REMAN 78B0739R Bremsekaliber billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Monteringsside: venstre foraksel, foraksel
  • Diameter: 54
  • Calipertype: Flydende kaliper
  • Materiale: Stål
  • Bremseskivetykkelse: 24
  • Vægt [kg]: 3,1
  • Tillægsartikel / Yderligere info.: med tilbehør
  • Diameter 1 [mm]: 54
  • Gevindmål 1: M7X1
  • Cylinderantal: 1
  • Varenummer: 78B0739R
  • Vores pris: 374,99 kr.
  • Mærket: RIDEX REMAN
  • EAN nummer: 4067448122714
  • Stand: Renoveret
Detaljer
RIDEX REMAN 78B0739R Bremsekaliber venstre foraksel, foraksel, Stål, med tilbehør
Varenummer: 78B0739R
374, 99 kr.
Pris pr. stk
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
Autodoc Plus til ZIMMERMANN 470.1.30049
Få mere at vide
Kompatibilitet med personbiler
ОЕ nummer

OE reference numre kompatible med det originale reservedelsnummer:

ZIMMERMANN 77 01 205 832 Bremsekaliber

Produkter fra Bremsekaliber ZIMMERMANN 470.1.30049 er kompatible med følgende populære biler

Bilmodeller Renault Clio 2; Renault Megane 1; Renault Scenic 1; Renault Megane LA; Renault Megane Scenic; Renault Megane DA; Renault Megane 1 Cabriolet; Renault Megane 1 Grandtour
Motorer 2.0 16V Sport; 1.6 LPG; 1.8 16V; 1.9 dTi; 1.9 dCi; 1.6 16V; 2.0 16V; 1.4 Eco; 1.6; 1.6 BiFuel; 1.9 D; 1.4 16V; 2.0 i; 1.6 e; 1.6 i; 1.4 i; 2.0 16V IDE