• SHOP
  • CLUB
Prøv premium konto
0
Min garage
Tilføj køretøj
0
Vare(r) #93-1994
0,00 kr.
Din indkøbsvogn er tom
Dette giver dig bedre mulighed for at købe et produkt, der er kompatibelt med dit køretøj
KAN DU IKKE FINDE DIN BIL I KATALOGET?

TEXTAR PRO+ 92120805 Bremseskive 288x24,9mm, 05/10x112, indvendigt ventileret, coatet, højkarboniseret

Varenummer: 92120805 EAN: 4019722287114
Anmeldelser - 10
Beskrivelse
  • Produktserie: TEXTAR PRO+
  • Diameter [mm]: 288
  • Bremseskivetype: indvendigt ventileret
  • Overflade: coatet
  • Højde [mm]: 49,7
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 24,9
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Hulmønster / antal huller: 05 / 10
  • Hjulboltboring Ø[mm]: 15,3
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112
  • Minimumtykkelse [mm]: 22
  • Indvendig diameter [mm]: 144
  • Vægt [kg]: 7,3
  • Bearbejdning: højkarboniseret
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: uden hjulnav, uden hjullejer, uden hjulbolte
  • Indpakningslængde [cm]: 30,8
  • Indpakningsbredde [cm]: 30,8
  • Indpakningshøjde [cm]: 12,7
  • Boret: nej
  • Varenummer: 92120805
  • Mærket: TEXTAR
  • EAN nummer: 4019722287114
  • Monteringsside: Disse karakteristika varierer afhængig af bilmodellen.
  • Stand: Helt ny
Brugsnumre: TEXTAR 98200 1208 0 1 PRO+
På lager
VUP

VUP (vejledende udsalgspris) er den vejledende detailpris, der er fastsat af producenten eller importøren af produktet og oplyst af producenten, leverandøren eller detailforhandleren. AUTODOC viser VUP (inkl. moms) for et produkt, hvis det er modtaget fra mindst én leverandør eller en anden kilde, der har sådanne oplysninger.

810,50 kr. -38%
500,73 kr.
(Pris pr. stk)

Pris inkl. 25 % moms

ekskl. leveringsomkostninger

Tilføj til ønskeliste
Autodoc Plus til TEXTAR 98200 1208 0 1 PRO+
Få mere at vide
TEXTAR 1K0615301T Bremseskive

Fuldt ud tilsvarende alternativer

-32%
RIDEX 82B0028 Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Monteringsside: foraksel
  • Diameter [mm]: 288,0, 288
  • Bremseskivetype: ventileret
  • Materiale: Gråt støbejern
  • Overflade: ubelagt
  • Højde [mm]: 49,9
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 25,0
  • Centreringsdiameter [mm]: 65,0
  • Antal huller: 5
  • Hulmønster / antal huller: 5 / 9
  • Hjulboltboring Ø[mm]: 15,3
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112,0
  • Minimumtykkelse [mm]: 22,0
  • Indvendig diameter [mm]: 144,0, 144
  • Hul-Ø [mm]: 15,3
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: uden skrue
  • Boret: nej
  • Varenummer: 82B0028
  • Mærket: RIDEX
  • EAN nummer: 4059191312856
  • Stand: Helt ny
Detaljer
RIDEX 82B0028 Bremseskive
Varenummer: 82B0028
VUP

VUP (vejledende udsalgspris) er den vejledende detailpris, der er fastsat af producenten eller importøren af produktet og oplyst af producenten, leverandøren eller detailforhandleren. AUTODOC viser VUP (inkl. moms) for et produkt, hvis det er modtaget fra mindst én leverandør eller en anden kilde, der har sådanne oplysninger.

402,97 kr.
273,77 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
-68%
JURID 562235JC Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Diameter [mm]: 288
  • Bremsesystem: ATE
  • Bremseskivetype: ventileret
  • Overflade: coatet
  • Højde [mm]: 50
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 25
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Antal huller: 5
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112
  • Minimumtykkelse [mm]: 22
  • Vægt [kg]: 15,35
  • Tilspændingsmoment [Nm]: 120
  • Version: JC
  • Checkmærke: R90 Homologated
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: med skruer
  • Beholdertype: Æske
  • Indpakningslængde [cm]: 30
  • Indpakningsbredde [cm]: 30
  • Indpakningshøjde [cm]: 12
  • Boret: nej
  • Varenummer: 562235JC
  • Mærket: JURID
  • EAN nummer: 3306437061797
  • Stand: Helt ny
Detaljer
JURID 562235 Bremseskive
Varenummer: 562235JC
VUP

VUP (vejledende udsalgspris) er den vejledende detailpris, der er fastsat af producenten eller importøren af produktet og oplyst af producenten, leverandøren eller detailforhandleren. AUTODOC viser VUP (inkl. moms) for et produkt, hvis det er modtaget fra mindst én leverandør eller en anden kilde, der har sådanne oplysninger.

951,17 kr.
298,57 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
FERODO DDF1218 Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Produktserie: PREMIER
  • Diameter [mm]: 288
  • Bremseskivetype: ventileret
  • Overflade: olieret
  • Højde [mm]: 50
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 25
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Antal huller: 5
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112
  • Minimumtykkelse [mm]: 22
  • Vægt [kg]: 15,35
  • Tilspændingsmoment [Nm]: 120
  • Checkmærke: R90 homologated
  • Hul-Ø [mm]: 65
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: med skruer
  • Beholdertype: Æske
  • Indpakningslængde [cm]: 28,5
  • Indpakningsbredde [cm]: 28,5
  • Indpakningshøjde [cm]: 10
  • Boret: nej
  • Varenummer: DDF1218
  • Mærket: FERODO
  • EAN nummer: 4044197247547
  • Stand: Helt ny
Detaljer
FERODO DDF1218 Bremseskive
Varenummer: DDF1218
314,19 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
-61%
TRW DF4295 Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Diameter [mm]: 288
  • Bremseskivetype: ventileret
  • Overflade: lakeret
  • Højde [mm]: 49,5
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 25
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Antal huller: 9
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112
  • Minimumtykkelse [mm]: 22
  • Bearbejdning: højkarboniseret
  • Gevindmål: 15,5
  • Farve: sort
  • Checkmærke: E1 90R 02 C0176 / 0490
  • Boret: nej
  • Varenummer: DF4295
  • Mærket: TRW
  • EAN nummer: 3322937369713
  • Stand: Helt ny
Detaljer
TRW DF4295 Bremseskive
Varenummer: DF4295
VUP

VUP (vejledende udsalgspris) er den vejledende detailpris, der er fastsat af producenten eller importøren af produktet og oplyst af producenten, leverandøren eller detailforhandleren. AUTODOC viser VUP (inkl. moms) for et produkt, hvis det er modtaget fra mindst én leverandør eller en anden kilde, der har sådanne oplysninger.

835,34 kr.
322,23 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
FERODO DDF1218C Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Produktserie: PREMIER Coat+ disc
  • Diameter [mm]: 288
  • Bremseskivetype: ventileret
  • Overflade: coatet
  • Højde [mm]: 50
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 25
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Antal huller: 5
  • Minimumtykkelse [mm]: 22
  • Vægt [kg]: 7,68
  • Tilspændingsmoment [Nm]: 120
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: med skruer
  • Indpakningslængde [cm]: 29
  • Indpakningsbredde [cm]: 29
  • Indpakningshøjde [cm]: 12
  • Boret: nej
  • Varenummer: DDF1218C
  • Mærket: FERODO
  • EAN nummer: 4044197559978
  • Stand: Helt ny
Detaljer
FERODO DDF1218C Bremseskive
Varenummer: DDF1218C
343,65 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
-59%
MAPCO 25830C Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Monteringsside: foraksel
  • Diameter [mm]: 288
  • Bremseskivetype: ventileret
  • Overflade: coatet
  • Højde [mm]: 49,9
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 25
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Antal huller: 5
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112
  • Minimumtykkelse [mm]: 22
  • Indvendig diameter [mm]: 144
  • Kvalitet: Kreuzschliff
  • Hul-Ø [mm]: 15,3
  • Boret: nej
  • Varenummer: 25830C
  • Mærket: MAPCO
  • EAN nummer: 4043605591890
  • Stand: Helt ny
Detaljer
MAPCO 25830C Bremseskive
Varenummer: 25830C
VUP

VUP (vejledende udsalgspris) er den vejledende detailpris, der er fastsat af producenten eller importøren af produktet og oplyst af producenten, leverandøren eller detailforhandleren. AUTODOC viser VUP (inkl. moms) for et produkt, hvis det er modtaget fra mindst én leverandør eller en anden kilde, der har sådanne oplysninger.

866,70 kr.
353,15 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
Autodoc online workshop Gør-det-selv bilreparation
Hvordan udskiftes bremseskiver bag on VW GOLF 6 (5K1) [TUTORIAL AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver bag on VW TOURAN 1 (1T3) [TUTORIAL AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on OCTAVIA 1Z5 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW GOLF 6 (5K1) [TUTORIAL AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver bag on VW PASSAT B6 (3C5) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW GOLF 7 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW PASSAT B6 (3C5) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW GOLF 7 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW POLO 4 (9N) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW TOURAN 1 (1T3) [TUTORIAL AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW PASSAT B7 Sedan [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran til AUDI A3 2 (8PA) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran til OCTAVIA 1Z5 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til SEAT LEON 1P1 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW CADDY 3 Van [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til SEAT LEON 1P1 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver bag on VW GOLF 5 (1K1) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver bag on VW TOURAN 1 (1T1, 1T2) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver bag til AUDI A3 2 (8PA) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW CADDY 3 Van [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW TOURAN 1 (1T1, 1T2) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW GOLF 5 (1K1) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW PASSAT B7 Sedan [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]

Bremseskive Guide/Trin for trin vejledning til reparation og udskiftning

Bremseskive TEXTAR 92120805 : Erfaringer og evaluering

Har du tidligere købt dette produkt fra AUTODOC: TEXTAR Bremseskive 92120805?

Bedøm venligst produktet

Tilføj fotos eller videoer til din anmeldelse
Tilføj filer
4
Denne vare blev bedømt af 10 kunder
0 stjerner 5 stjerner
Sådan beregnes stjernebedømmelsen

Kundeanmeldelser og stjernebedømmelser hjælper vores kunder med at få mere at vide om et produkt og beslutte, om det er værd at købe. En kompleks algoritme bruges til at beregne stjernebedømmelsen, idet der tages hensyn til, hvor lang tid siden anmeldelsen blev lavet, om varen faktisk blev købt i AUTODOCs onlinebutik, og om den blev returneret eller ej.

Sådan verificerer vi anmeldelser

Tagget "verificeret køb" tillader dig at finde anmeldelser fra kunder, der rent faktisk har købt den pågældende vare fra AUTODOCs webshop. Mærket "verificeret køb" gælder for anmeldelser af varer, der er købt fra den samme konto, som anmeldelserne blev indsendt fra. Vi anser stadig anmeldelser uden "verificeret køb"-mærket for at være vigtige, men vi kan ikke garantere, at de varer der er beskrevet i sådanne anmeldelser, er købt i AUTODOCs webshop.

FAQ — Spørgsmål og svar fra kunder

0 spørgsmål
Spørgsmål om TEXTAR Bremseskiver 92120805?
Hvis du stadig har yderligere spøgsmål om produktet, eller hvis du ønsker detaljeret information om produktet. Du kan kontakte os direkte her, med dit specifikke spørgsmål!
For at stille dine spørgsmål udfyld venglist alle felter!
Indtast dit stelnummer (VIN) så vi kan behandle din forespørgsel hurtige

Populære opslag

Betalingsmetoder:
Betal med PayPal — Betal hurtigt og sikkert for 98200 1208 0 1 PRO+ TEXTAR Bremseskiver 4019722287114
Mastercard — betalingsmetoder til 92120805 TEXTAR Bremseskive 92120805
Betal hurtigt og nemt med Visa TEXTAR Skivebremser 98200 1208 0 1 PRO+
Betal efter levering af TEXTAR Bremseskive EAN 4019722287114
Skivebremser 98200 1208 0 1 PRO+ TEXTAR 92120805 køb på kredit — nemt og uden besvær online
Køb mærke bildele i høj klasse med OEM, med forudbetaling eller betal ved levering

Ønsker du og lære mere om TEXTAR Skivebremser?

Læs Bremseskive 92120805 FAQ og kundeanmeldelser!

Brug for hjælp? Kontakt os

Forsendelsesmetode:
Bremseskiver 4019722287114 Pålidelig og sikker levering med DHL
Modtag Skivebremser 98200 1208 0 1 PRO+ fra UPS
Skive 92120805 leveret pålideligt til din dør af GHS

Hver ordre fra 1300 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark. Hvis den samlede ordre er på mindre end 1300 kr., vil forsendelses-omkostninger være 79,00 kr.

  • 14 dages returret
    14 dages returret
  • Safe Order 200 dage til
    Sikker bestilling 200 dage
  • Sikre betalinger
    Sikre betalinger
  • Gratis levering
    Gratis levering
TEXTAR 92120805: reservedele med lignende karakteristika
A.B.S. 09914511
A.B.S. 17521OE
A.B.S. 17521
350,90 kr.* Prismatchgaranti
AKRON-MALÒ 1110211
ATE 24012501451
ATE 24032501451
ATE 525145
AUGROS 5290144P
BENDIX 521156
BOSCH 0986479088
BOSCH 0986AB6821
BREMBO 09914510
BREMBO 0991451E
CAR 1421021
E.T.F. 195615
EUROREPAR 1618879280
EUROREPAR 1636908280
EUROREPAR 1674250480
EUROREPAR 1684244480
HELLA 530032938
HELLA PAGID 355109571
HELLA PAGID 355123531
HELLA PAGID 355128001
METELLI 230734C
MEYLE 1155211045
MEYLE 1155211045PD
MEYLE 1835211045PD
NK 204788
PAGID 54208PRO
SWAG 32922902
TOPRAN 110075
UBD 1213
VALEO 186755
VALEO 197325
372,60 kr.*
sbs 1815314788
sbs 1815204788
sbs 1815344788
*Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger