• SHOP
  • CLUB
Prøv premium konto
0
Min garage
Tilføj køretøj
0
Vare(r) #51-2247
0,00 kr.
Din indkøbsvogn er tom
Dette giver dig bedre mulighed for at købe et produkt, der er kompatibelt med dit køretøj
KAN DU IKKE FINDE DIN BIL I KATALOGET?

TEXTAR PRO 92120903 Bremseskive 253x9,9mm, 05/10x112, fuldstændigt, coatet

Varenummer: 92120903 EAN: 4019722301322
Anmeldelser - 5
Beskrivelse
  • Produktserie: TEXTAR PRO
  • Diameter [mm]: 253
  • Bremseskivetype: fuldstændigt
  • Overflade: coatet
  • Højde [mm]: 51,2
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 9,9
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Hulmønster / antal huller: 05 / 10
  • Hjulboltboring Ø[mm]: 15,3
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112
  • Minimumtykkelse [mm]: 8
  • Indvendig diameter [mm]: 140,1
  • Vægt [kg]: 3,6
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: uden hjulnav, uden hjullejer, uden hjulbolte
  • Indpakningslængde [cm]: 26,3
  • Indpakningsbredde [cm]: 26,3
  • Indpakningshøjde [cm]: 13,5
  • Boret: nej
  • Varenummer: 92120903
  • Mærket: TEXTAR
  • EAN nummer: 4019722301322
  • Monteringsside: Disse karakteristika varierer afhængig af bilmodellen.
  • Stand: Helt ny
Brugsnumre: TEXTAR 98200 1209 0 1 PRO
På lager
VUP

VUP (vejledende udsalgspris) er den vejledende detailpris, der er fastsat af producenten eller importøren af produktet og oplyst af producenten, leverandøren eller detailforhandleren. AUTODOC viser VUP (inkl. moms) for et produkt, hvis det er modtaget fra mindst én leverandør eller en anden kilde, der har sådanne oplysninger.

732,10 kr. -57%
307,77 kr.
(Pris pr. stk)

Pris inkl. 25 % moms

ekskl. leveringsomkostninger

Tilføj til ønskeliste
Autodoc Plus til TEXTAR 98200 1209 0 1 PRO
Få mere at vide
Kompatibilitet med personbiler
TEXTAR 1K0615601AB Bremseskive

Fuldt ud tilsvarende alternativer

-45%
RIDEX 82B0018 Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Monteringsside: bagaksel
  • Diameter [mm]: 253,0, 253
  • Bremseskivetype: fuldstændigt
  • Overflade: ubelagt
  • Højde [mm]: 51,6
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 10,0, 10
  • Centreringsdiameter [mm]: 65,0
  • Hulmønster / antal huller: 5 / 10
  • Hjulboltboring Ø[mm]: 15,5
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112,0
  • Minimumtykkelse [mm]: 8,0
  • Indvendig diameter [mm]: 140,0, 140
  • Antal huller 2: 9
  • Hul-Ø [mm]: 15,3
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: uden skruer
  • Boret: nej
  • Varenummer: 82B0018
  • Mærket: RIDEX
  • EAN nummer: 4059191312641
  • Stand: Helt ny
Detaljer
RIDEX 82B0018 Bremseskive
Varenummer: 82B0018
VUP

VUP (vejledende udsalgspris) er den vejledende detailpris, der er fastsat af producenten eller importøren af produktet og oplyst af producenten, leverandøren eller detailforhandleren. AUTODOC viser VUP (inkl. moms) for et produkt, hvis det er modtaget fra mindst én leverandør eller en anden kilde, der har sådanne oplysninger.

274,96 kr.
149,37 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
LPR A1003P Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Diameter [mm]: 253
  • Bremsesystem: TRW
  • Bremseskivetype: fuldstændigt
  • Højde [mm]: 51,3
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 10
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Antal huller: 5
  • Minimumtykkelse [mm]: 8
  • Boret: nej
  • Varenummer: A1003P
  • Mærket: LPR
  • EAN nummer: 8032532092286
  • Stand: Helt ny
Detaljer
LPR A1003P Bremseskive
Varenummer: A1003P
150,90 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
BLUE PRINT ADV184306 Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Monteringsside: bagaksel
  • Diameter [mm]: 255
  • Bremseskivetype: fuldstændigt
  • Overflade: coatet
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 10
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Antal boltehuller i fælg: 5
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112
  • Tykkelse [mm]: 51
  • Minimumtykkelse [mm]: 8
  • Vægt [kg]: 3,52
  • Antal fastgørelseshuller: 1
  • Boret: nej
  • Varenummer: ADV184306
  • Mærket: BLUE PRINT
  • EAN nummer: 5050063006315
  • Stand: Helt ny
Detaljer
BLUE PRINT ADV184306 Bremseskive
Varenummer: ADV184306
182,97 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
-56%
A.B.S. 17520 Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Produktserie: COATED
  • Diameter [mm]: 253
  • Bremseskivetype: fuldstændigt
  • Overflade: coatet
  • Højde [mm]: 51,3
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 10
  • Antal boltehuller i fælg: 5
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112
  • Navdiameter [mm]: 150
  • Vægt [kg]: 3,5
  • Boret: nej
  • Varenummer: 17520
  • Mærket: A.B.S.
  • EAN nummer: 8717109260298
  • Stand: Helt ny
Detaljer
A.B.S. 17520 Bremseskive
Varenummer: 17520
VUP

VUP (vejledende udsalgspris) er den vejledende detailpris, der er fastsat af producenten eller importøren af produktet og oplyst af producenten, leverandøren eller detailforhandleren. AUTODOC viser VUP (inkl. moms) for et produkt, hvis det er modtaget fra mindst én leverandør eller en anden kilde, der har sådanne oplysninger.

438,87 kr.
190,67 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
FEBI BILSTEIN 23240 Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Monteringsside: bagaksel
  • Diameter [mm]: 255
  • Bremseskivetype: fuldstændigt
  • Overflade: coatet
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 10
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Antal boltehuller i fælg: 5
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112
  • Tykkelse [mm]: 51,2
  • Minimumtykkelse [mm]: 8
  • Vægt [kg]: 3,52
  • Antal fastgørelseshuller: 1
  • Læs serviceinformationen
  • Boret: nej
  • Varenummer: 23240
  • Mærket: FEBI BILSTEIN
  • EAN nummer: 4027816232407
  • Stand: Helt ny
Detaljer
FEBI BILSTEIN 23240 Bremseskive
Varenummer: 23240
192,12 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
-70%
CHAMPION 562236CH Bremseskive billig i online butik
Produktbeskrivelse
  • Diameter [mm]: 255
  • Bremseskivetype: fuldstændigt
  • Højde [mm]: 51
  • Bremseskivetykkelse [mm]: 10
  • Centreringsdiameter [mm]: 65
  • Antal huller: 5
  • Pitch cirkel-Ø [mm]: 112
  • Minimumtykkelse [mm]: 8
  • Vægt [kg]: 7,43
  • Tilspændingsmoment [Nm]: 120
  • Tillægsartikel / Yderligere info. 2: uden skruer
  • Beholdertype: Æske
  • Indpakningslængde [cm]: 25,4
  • Indpakningsbredde [cm]: 25,4
  • Indpakningshøjde [cm]: 10,7
  • Boret: nej
  • Varenummer: 562236CH
  • Mærket: CHAMPION
  • EAN nummer: 4060426067052
  • Stand: Helt ny
Detaljer
CHAMPION 562236CH Bremseskive
Varenummer: 562236CH
VUP

VUP (vejledende udsalgspris) er den vejledende detailpris, der er fastsat af producenten eller importøren af produktet og oplyst af producenten, leverandøren eller detailforhandleren. AUTODOC viser VUP (inkl. moms) for et produkt, hvis det er modtaget fra mindst én leverandør eller en anden kilde, der har sådanne oplysninger.

668,86 kr.
195,41 kr.
(Pris pr. stk)
Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger
Autodoc online workshop Gør-det-selv bilreparation
Hvordan udskiftes bremseskiver bag on VW GOLF 6 (5K1) [TUTORIAL AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver bag on VW TOURAN 1 (1T3) [TUTORIAL AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on OCTAVIA 1Z5 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW GOLF 6 (5K1) [TUTORIAL AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver bag on VW PASSAT B6 (3C5) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW GOLF 7 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW PASSAT B6 (3C5) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW GOLF 7 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW POLO 4 (9N) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW TOURAN 1 (1T3) [TUTORIAL AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW PASSAT B7 Sedan [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran til OCTAVIA 1Z5 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran til AUDI A3 2 (8PA) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til SEAT LEON 1P1 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW CADDY 3 Van [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til SEAT LEON 1P1 [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver bag on VW GOLF 5 (1K1) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver bag on VW TOURAN 1 (1T1, 1T2) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver bag til AUDI A3 2 (8PA) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW CADDY 3 Van [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW TOURAN 1 (1T1, 1T2) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver foran on VW GOLF 5 (1K1) [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]
Hvordan udskiftes bremseskiver for til VW PASSAT B7 Sedan [UNDERVISNINGSLEKTIONER AUTODOC]

Bremseskive Guide/Trin for trin vejledning til reparation og udskiftning

Bremseskive TEXTAR 92120903 : Erfaringer og evaluering

Har du tidligere købt dette produkt fra AUTODOC: TEXTAR Bremseskive 92120903?

Bedøm venligst produktet

Tilføj fotos eller videoer til din anmeldelse
Tilføj filer
4
Denne vare blev bedømt af 5 kunder
0 stjerner 5 stjerner
Sådan beregnes stjernebedømmelsen

Kundeanmeldelser og stjernebedømmelser hjælper vores kunder med at få mere at vide om et produkt og beslutte, om det er værd at købe. En kompleks algoritme bruges til at beregne stjernebedømmelsen, idet der tages hensyn til, hvor lang tid siden anmeldelsen blev lavet, om varen faktisk blev købt i AUTODOCs onlinebutik, og om den blev returneret eller ej.

Sådan verificerer vi anmeldelser

Tagget "verificeret køb" tillader dig at finde anmeldelser fra kunder, der rent faktisk har købt den pågældende vare fra AUTODOCs webshop. Mærket "verificeret køb" gælder for anmeldelser af varer, der er købt fra den samme konto, som anmeldelserne blev indsendt fra. Vi anser stadig anmeldelser uden "verificeret køb"-mærket for at være vigtige, men vi kan ikke garantere, at de varer der er beskrevet i sådanne anmeldelser, er købt i AUTODOCs webshop.

FAQ — Spørgsmål og svar fra kunder

0 spørgsmål
Spørgsmål om TEXTAR Bremseskiver 92120903?
Hvis du stadig har yderligere spøgsmål om produktet, eller hvis du ønsker detaljeret information om produktet. Du kan kontakte os direkte her, med dit specifikke spørgsmål!
For at stille dine spørgsmål udfyld venglist alle felter!
Indtast dit stelnummer (VIN) så vi kan behandle din forespørgsel hurtige

Populære opslag

Betalingsmetoder:
Betal med PayPal — Betal hurtigt og sikkert for 98200 1209 0 1 PRO TEXTAR Bremseskiver 4019722301322
Mastercard — betalingsmetoder til 92120903 TEXTAR Bremseskive 92120903
Betal hurtigt og nemt med Visa TEXTAR Skivebremser 98200 1209 0 1 PRO
Betal efter levering af TEXTAR Bremseskive EAN 4019722301322
Skivebremser 98200 1209 0 1 PRO TEXTAR 92120903 køb på kredit — nemt og uden besvær online
Køb mærke bildele i høj klasse med OEM, med forudbetaling eller betal ved levering

Ønsker du og lære mere om TEXTAR Skivebremser?

Læs Bremseskive 92120903 FAQ og kundeanmeldelser!

Brug for hjælp? Kontakt os

Forsendelsesmetode:
Bremseskiver 4019722301322 Pålidelig og sikker levering med DHL
Modtag Skivebremser 98200 1209 0 1 PRO fra UPS
Skive 92120903 leveret pålideligt til din dør af GHS

Hver ordre fra 1300 kr. værdi af vare, er inklusiv gratis fragt i Danmark. Hvis den samlede ordre er på mindre end 1300 kr., vil forsendelses-omkostninger være 79,00 kr.

  • 14 dages returret
    14 dages returret
  • Safe Order 200 dage til
    Sikker bestilling 200 dage
  • Sikre betalinger
    Sikre betalinger
  • Gratis levering
    Gratis levering
TEXTAR 92120903: reservedele med lignende karakteristika
A.B.S. 08950211
A.B.S. 17520
190,67 kr.* Prismatchgaranti
AKRON-MALÒ 1110031
ALANKO 10303114
ALANKO 10304799
ATE 24011002771
ATE 24031002771
ATE 510277
AUGROS 5290145P
BENDIX 521618
BOSCH 0986479099
BOSCH 0986T15035
BREMBO 08950210
BREMBO 08950214
CAR 1421022
EUROREPAR 1618882680
EUROREPAR 1636908380
EUROREPAR 1674250580
EUROREPAR 1684315280
HELLA 530032940
HELLA PAGID 355109591
HELLA PAGID 355122612
MAPCO 25831C
327,10 kr.*
MAXGEAR 190839
MAXGEAR 190839MAX
METELLI 230724C
MEYLE 1155230018
MEYLE 1155230018PD
MEYLE 1155231046PD
NK 204789
NK 314789
SWAG 32923240
TOPRAN 110079
VALEO 186857
VALEO 297857
sbs 1815344789
sbs 1815204789
*Pris inkl. 25 % moms, ekskl. leveringsomkostninger